Водостічні системи RainWay пропонуються у двох типорозмірах:

Набір елементів систем RainWay 90 та RainWay 130 сконструйований таким чином, що дозволяє зібрати комплексну систему для даху будь-якої конфігурації та при необхідності може з'єднуватися з наземним водовідведенням та зливовою каналізацією.

Дизайн та колірне рішення водостоків чудово поєднуються з усіма видами покрівельних матеріалів, і є правильним завершенням даху не лише з технічного, але й з архітектурного боку.

Замовити водостічну систему RainWay
Image

Етапи монтажу водостоків Rainway

Покрокова інструкція для встановлення водостічної системи.

Image

1

Перед монтажем системи необхідно визначити розташування водостічних труб, з урахуванням напрямку відведення води, розміщення точок наземного водозбору та вигляду фасаду. Одна вирва встановлюється не більше ніж на 10 м.п. жолоби. При цьому відстань між сусідніми вирвами не повинна перевищувати 20 м-коду.
Image

2

За допомогою шнура визначити ухил у бік зливу приблизно 2 см на 10 м.п. жолоба та встановити у вищих точках крайні кронштейни жолоба.
Image

3

У місцях організації зливу встановити воронки. Воронки повинні знаходитись у нижніх точках систем жолобів.
Image

4

Кронштейни жолоба встановлюються з розрахунку - 6 штук на 1 жолоб, але не більше ніж через 55 см, і не далі 10 см від воронок, муфт та кутів жолоба.
Image

5

Жолоби монтуються, починаючи від воронки. При цьому край жолоба повинен бути на рівні міток на воронці. Жолоб заводиться в кронштейни та з'єднувальні елементи, починаючи від задньої стінки жолоба.
Image

6

Жолоби з'єднуються за допомогою муфти. Краї жолобів мають бути на рівні позначок на муфті. Після з'єднання муфта кріпиться до вітрової дошки.
Image

7

Для різання жолобів та труб використовується ножівка по металі. Задирки зачищаються напильником.
Image

8

Кути жолоба монтуються за мітками аналогічно муфтам.
Image

9

На закінчення системи замикаються заглушки. Відстань від заглушки до бічної дошки даху або до сусідньої стіни не менше ніж 3 см.
Image

10

Монтаж труб починають від воронки. При значному виносі даху між двомуфтовими відводами (67* або 87*) застосовується відрізок труби. Щоб уникнути провисання труб, рекомендується фіксувати їх із з'єднувальними елементами за допомогою PVC клею, герметика або інших засобів (заклепки, саморізи L-12mm)
Image

11

При невеликому виносі даху щодо стіни використовують муфту труби або комбінацію одногофтового та двомуфтового відводів. Стрілка на муфтах та відводах вказує напрямок потоку води, і завжди спрямована вниз. Рекомендована фіксація див. крок 10.
Image

12

Безпосередньо під відведенням встановлюється кронштейн труби. При введенні труб залишати проміжок приблизно 10 мм для лінійного розширення. Клей не використовується.
Image

13

Для з'єднання труб використовуються муфти. Стрілка на муфті вказує напрямок потоку води, і завжди спрямована вниз. Під муфтою встановлюється кронштейн. У зв'язку із тепловим розширенням нижня труба вводиться не до кінця. Зазор приблизно 10 мм. Фіксація труб із муфтою не допускається.
Image

14

Кронштейни труби монтуються на стіні за допомогою дюбелів та спеціальних гвинт-шурупів. Відстань між кронштейнами не повинна перевищувати 1,5 м.
Image

15

Трійники встановлюються аналогічно до муфт. У разі з'єднання труби 75 мм із трубою 100 мм через трійник використовується адаптер.
Image

16

Нижній відвід фіксується до труби (див п.10). Для склеювання використовується тільки клей для ПВХ. Труба фіксується кронштейном. Відстань від відведення до кронштейна 2 см, рівня землі щонайменше 20 см.

Монтаж софіту

Вінілові софіти – це модульна система, призначена для захисту карнизів, виступів та підшивки даху від атмосферних опадів та впливу зовнішнього середовища. Також софіти є практичним захистом для горищ, мансард і навіть тимчасових споруд, де немає прямого влучення ультрафіолетових променів.

Система софітів складається з:

Панель гладка – використовують для обшивки карнизів та фронтонів без ефекту провітрювання. Їх краще застосовувати для відкритих споруд-альтанок, навісів. Розмір: L-3000х300 мм.

Панель перфорована – панель має часткову перфорацію, розташовану посередині. Такі панелі можна використовувати для обшивки будь-яких конструкцій будівель. Розмір: L-3000х300 мм.

J-профіль – застосовується як стартовий та фінішний профіль для фіксації панелей софіту. Розмір: L-3000мм.

H-профіль – призначений для з'єднання панелей між собою. Використовується як напрямний профіль для фіксації частин софіту під кутом у горизонтальних площинах, при підшивці карнизних звисів даху.

*** Дотримуйтесь температурного режиму - монтаж повинен здійснюватися при температурі вище 0°С.

Image
Підготуйте решетування із сухих дерев'яних рейок. Рейки встановлюються по периметру карнизного звису, паралельно стінам, на відстані не більше 45 см (а). Якщо ширина карнизного звису перевищує 45 см, закріпіть софіт додатково у середині (b).
Image
На рейки встановіть J-профілі. Відстань між шурупами має бути від 20 до 30 см.
Image
Панель софіту, обрізану, згідно Вашого проекту, встановлюємо в пази J-профілю та кріпимо саморізами. При цьому важливо залишити проміжок 2-3 мм, який потрібний для компенсації лінійного розширення матеріалу.
Image
Існує два варіанти кутового з'єднання в горизонтальних площинах: прямий та діагональний. Для з'єднання панелей під кутом використовуємо Н-профіль. Для діагонального з'єднання на кутах підріжте панелі софіту та інші елементи під відповідним кутом.
Image
Для з'єднання фронтальних і карнизних звісів даху використовуйте зовнішній кут і з'єднані J-профілі (як внутрішній кут).

Увага!

Панелі не повинні перебувати в натягнутому стані;

Якщо ширина карнизного звису перевищує 45 см, закріпіть софіт додатково по середині.

Софіт не призначений для експлуатації під прямими ультрафіолетовими променями.

Ми завжди на зв'язку та готові допомогти

Наші співробітники проконсультують Вас і допоможуть вибрати варіант, що найбільше відповідає Вашим вимогам

Найпоширеніші помилки при монтажі водостічних систем:

Малое расстояние от заглушки желоба до стены здания
Image
Установка водостоков при отрицательных температурах
Image
Недозащелкивание, вставка желобов в кронштейны не до щелчка
Image

- Неправильний вибір розміру системи та кількості вирв - через це система не зможе справлятися з потоком води. Зазвичай є наслідком непрофесійного розрахунку;

- монтаж ринви без ухилу до вирви - через це в ринві буде накопичуватися вода. Ця проблема не здається серйозною, але взимку рідина замерзатиме, формуючи крижані пробки. Через кілька років експлуатації в такому режимі, конструкція вимагатиме серйозного ремонту;

- неправильно зібрані труби або неправильно встановлені кріплення - цей недолік вплине на міцність конструкції, а також може збільшити ризик виникнення тріщин, порушення герметичності тощо;

- недотримання температурного режиму - пластикові водостоки потрібно встановлювати при температурі не нижче +5° С. Це необхідно для полімеризації герметиків та монтажних сумішей;

- погано вставлені жолоби в кронштейни;

- мала відстань від заглушки ринви до стіни будівлі.