Зберігання профільованих листів та металочерепиці повинне відповідати наступним вимогам:  закриті приміщення або навіси які виключають пряме попадання сонячних променів та атмосферних опадів а також утворення конденсату всередині пачки з причини коливань температури і вологості; спосіб розміщення – на рівній горизонтальній поверхні, на дерев’яних прокладках товщиною – не менше 50 мм, шириною – не менше 100 мм, довжиною – на 100 мм перевищуючу ширину пачки, розміщених на відстані не більше 2 м одне від одного.

Для профільованих листів з висотою гофри 8мм і менше, відстань між прокладками повинно бути таким, щоб не допустити провисання пачки листа між прокладками. Умови зберігання повинні виключати механічні пошкодження, зміщення листів відносно один одного, а також вплив агресивних рідин та відкритого полум’я. При зберіганні оцинкованого прокату необхідно уникати контакту з чорним металом, міддю та її сплавами. Допустимий термін зберігання профільованих листів – не більше 2-х тижнів з моменту доставки Споживачу до місця застосування (зберігання).

Відразу після розвантаження слід зняти поліпропіленову стрічку і п/п упаковку. При зберіганні пачок профільованих листів під навісами чи в неопалюваних приміщеннях повинні бути прийняті додаткові засоби по запобіганню утворення і накопичення конденсату всередині пачки, а саме: - розташування пачок з поздовжнім ухилом не менше 3 градусів; - збільшення товщини підкладок до середини пачки. Якщо при транспортуванні або зберіганні в неналежних умовах продукція піддавалася впливу вологи, її необхідно висушити і скласти із застосуванням прокладок для забезпечення циркуляції повітря.

Не допускається проводити поруч з місцем зберігання профілірованих виробів зварювальні роботи, роботи із застосуванням шліфувальної машинки з абразивним кругом („болгаркою”) та інші подібні роботи. При роботі ШМ, дрібнодисперсні частинки круга і прокату впроваджуються у зовнішній шар лакофарбового покриття, міцно утримуються і метал починає кородувати під впливом атмосферної вологи, змінюючи зовнішній вигляд виробу через 1-2 тижні після монтажу.

Увага! Кромки листів профнастилу дуже гострі! Розвантаження профнастилу здійснюється м’якими стропами в/п технікою (мостовий, козловий крани та ін.). При розвантаженні профнастилу вручну необхідне залучення достатньої кількості робітників з розрахунку 2 особи на 1,5-2 погонних метра профнастилу. Піднімати та переносити листи необхідно обережно в горизонтальному положенні, не допускаючи сильних перегинів і чіпляння за нижній лист профнастилу.

Категорично забороняється(!):

  • розвантаження продукції на заводненні та забруднені ділянки території;
  • вилучення листів з пачки волоком;
  • удари по листах та/або їх скидання з будь-якої висоти (з метою недопущення порушення цілісності поверхні покриття.

 

Технологія виготовлення профнастилу та металочерепиці не передбачає захист обрізної кромки від корозії під час їх зберігання, монтажу та експлуатації.